Transmisje Internetowe – jaki kanał wybrać? #1 Facebook

Transmisje Internetowe – jaki kanał wybrać? #1 Facebook

Wideo to niekwestionowany lider, jeśli chodzi o trendy w 2018 roku. Marki wykorzystują go do promocji, kontaktu z klientami czy ukazania kulisów życia firmy. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się transmisje na żywo - jest to rozwiązanie bardzo często stosowane przez osoby, które chcą zaistnieć w Internecie.

Nikogo zatem nie dziwi fakt, że pojawia się coraz więcej stron i platform, na których daną transmisję możemy udostępnić. Firmy coraz częściej stawiają na wygodę i zasięg, dlatego korzystają z gotowych rozwiązań, jakie oferują popularne serwisy, takie jak Facebook, YouTube, Livestream, Twitter czy Instagram.

Która z tych stron jest w takim razie najlepszym miejscem do przeprowadzenia transmisji? Ciężko jednoznacznie wskazać jedną, ponieważ wszystko zależy od rozmiaru wydarzenia, potrzeb czy finansów.

Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy serię wpisów, które pokażą zalety, możliwości i różnice pomiędzy poszczególnymi platformami. Jesteście gotowi? ☺ No to startujemy!

Facebook – jak to się zaczęło?

Kwiecień 2016 roku to przełomowy moment w życiu światowych social mediów. To właśnie wtedy Facebook postanowił udostępnić możliwość transmitowania na żywo nie tylko wybranym osobom, ale wszystkim zweryfikowanym stronom i profilom, zalogowanym na portalu. Decyzja ta wpłynęła na światowy rynek, rewolucjonizując w ten sposób kontakt z Klientami. Od tego momentu marki i osoby na całym świecie codziennie korzystają z tej funkcji, promując się, kontaktując czy transmitując ważne wydarzenia z życia firmy. Dlaczego tak się dzieje? Skąd taka popularność portalu, który początkowo miał służyć do utrzymywania kontaktów ze znajomymi?

Zalety transmisji na FB.

Ilość użytkowników. To największa zaleta tego serwisu. Ręka w górę, kto z Was nie ma konta na Facebooku. Niewiele jest takich osób, prawda? Jasna sprawa, każdy z nas ma przynajmniej jednego znajomego, który to uchował się jeszcze przed czujnym okiem Marka Zuckerberga, ale przyznajmy się, kto z nas po cichu nie naśmiewa się z takiej osoby mówiąc, że „nie istnieje”, jeśli nie można jej znaleźć na FB? ☺ W chwili obecnej Facebook ma 2 miliardy zarejestrowanych osób, a ta liczba ciągle rośni. Dla porównania, w 1930 roku Ziemia miała tylu mieszkańców. Robi wrażenie, prawda?

Dzięki temu transmisja na żywo na Facebooku daje możliwość zdobycia bardzo dużej publiczności w krótkim czasie. Dzięki wielu funkcjom interakcji z użytkownikiem – osoby biorące udział w transmisji mogą komentować, „lajkować” czy udostępniać treści – transmisja dociera w szybki sposób do nowych odbiorców.

Brak opłat. Transmisję na Facebooku może przeprowadzić każdy – wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem. Serwis nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, również w przypadku profesjonalnych transmisji z użyciem wielu torów kamerowych.

Dostępność transmisji. Żyjemy w czasach, kiedy każdy z nas, w kieszeni spodni lub w torebce, nosi telefon, który ma większą moc obliczeniową niż pierwsze komputery, które zajmowały całe pomieszczenie. Do tego stały dostęp do Internetu powoduje, że z naszą transmisją jesteśmy w stanie dotrzeć do wielu ludzi jednocześnie – do tych w innym kraju, do tych będących w podróży czy do osób siedzących właśnie w pracy.

Długość transmisji. Na Facebooku mamy do wyboru dwa tryby nadawania transmisji – pierwszy jest ograniczony czasem trwania do 4 godzin, zaś drugi typ to transmisja ciągła (continuous live stream), który pozwala na transmisję bez ograniczeń czasu jej trwania.

Nagranie transmisji. Bardzo przydatna funkcja, która zapisuje streaming na serwerach Facebooka zaraz po jego zakończeniu. Dzięki temu nagranie jest dostępne do oglądania na osi czasu, w ramach tego samego playera, czyli pod tym samym linkiem i w tym samym poście, gdzie była transmisja. Oczywiście takie nagranie w każdej chwili może zostać usunięte czy nieudostępnione, jak każdy inny post. Jest to opcja dostępna przy transmisji na żywo do 4 godzin.

Jakość transmisji. Streaming na Facebooku realizowany jest w jakości HD 720p, z bitrate-em 4000 kbps i maksymalnie 30 kl/s. Ważnym faktem jest to, że portal dodatkowo przetwarza każdą transmisję do niższych jakości. Jest to świetne rozwiązanie, które sprawdza się w przypadkach gorszego łącza internetowego, dostosowując jakość do najbardziej optymalnej w danym momencie.

Transmisje na Facebooku są proste i przyjemne, nawet dla niedoświadczonej osoby. Czy warto więc nawiązać współpracę z profesjonalną firmą, która zrealizuje nam taki streaming?

Wszystko zależy od Ciebie i Twoich potrzeb ☺ Na pewno współpraca z nami zagwarantuje dużo lepszą jakość – transmitując z telefonu czy aparatu masz do dyspozycji tylko jedną kamerę a obraz może być niestabilny. Dodatkowo z naszej strony możemy zagwarantować realizację z kilku kamer lub innych źródeł obrazu (np. prezentacje multimedialne), będziemy mogli dodawać grafiki podczas transmisji czy zapewnić realizację z wykorzystaniem mikrofonów. Warto wspomnieć, że tylko w przypadku realizacji profesjonalnych transmisji, z użyciem Live Api, mamy do dyspozycji narzędzia, które służą do targetowanie odbiorców.

Podsumowanie.

Jak widać transmisje na Facebooku to uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym przypadku – niezależnie od tego, czy jesteś wielką korporacją czy jednoosobową działalnością. Daje spectrum możliwości za relatywnie niską cenę. Również łatwość, dostępność i ilość potencjalnych odbiorców to wielki plus tego portalu.